2016/10/28

Startlista Maskeradhoppning 30/10

Här kommer startlistan till Maskeradhoppningen med preliminära tider för dagen.
Ni som rider på ridskolans hästar är välkomna från klockan 10.00 för att rykta och fixa hästarna
(ni som är lite äldre får gärna hjälpa till att plocka in hästarna 9.30.)
10.30 är det bangång och framridning.
På grund av vädret och risk för halka på gräsbanan där framridningen är kommer denna vara begränsad denna tävling, hoppas ni har överseende med detta.
Betalning sker på plats med kontanter, fika finns att köpa.
Samåk gärna då det är ont om parkeringsplatser och det kommer komma flera transporter.

 
Startlista Maskeradhoppning 30/10
Bombana
1
Trinitie Petersson
Nickolina Flickan
11.00
2
Aragon Olsson Kvarnström
Bernhard Berån
 
3
Alicia Svensson
Galizia
 
4
Daniella Alilbin
Käpphäst
 
5
Amanda Alilbin
Käpphäst
 
6
Edith Lindquist
Käpphäst
 
7
Elin Lage
Bernhard Berån
 
8
Aragon Olsson Kvarnström
Sunny Boy
 
 
 
 
 
20cm
9
Ronja
Cassanova
Ca tid: 11.45
10
Elin Falk
Mojje
 
11
Meja Svensson
Generalen
 
12
Hanna Sandberg
Jolly bob
 
13
Engla
Baska
 
14
Lou Bengtsson
Miss mickis
 
15
Liv Lindquist
Sweet Caramell
 
16
Elin Lage
Sunny Boy
 
17
Molly
Cassanova
 
18
Eleonora Månsson
Galizia
 
19
Ella Ekerholm
Kantata
 
20
Jonna Irhammar
Frazze
 
 
 
 
 
40cm
21
Agnes Svensson
Sesam
Ca tid: 12.30
22
Linn Lennartsson
Jolly bob
 
23
Rebecka
Leiknir
 
24
Klara Lund
Generalen
 
25
Vanja Larsson
Scopo Philiac
 
26
Carolina Broman
Rebell
 
27
Jennie Hansson
Amber
 
28
Yasmin
Baska
 
29
Liv Lindquist
Sweet Caramell
 
 
 
 
 
Prisutdelning Klass 1 ca 13.15 därefter bangång klass 2


 
Startlista Maskeradhoppning 30/10
50cm
1
Jonna Svensson
Islero
Ca tid:13.45
2
Alice Yllipäa
Lotta
 
3
Lovisa Rundström
Amerigo
 
4
My Irhammar
Lollipop
 
5
Tilda Pommer
Elvis Kashmir
 
6
Astrid Johansson
Jolly bob
 
7
Nelly Persson
Lotta
 
8
Emma Kulla
Miss Lee
 
 
 
 
 
60cm
9
Klara Lund
Sesam
Ca tid: 14.15
10
Carolina broman
Rebell
 
11
Agnes Svensson
Miss Mickis
 
12
Jonna Svensson
Amerigo
 
13
Maja Söderman
Lollipop
 
14
Malena Capion
Sesam
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prisutdelning Klass 2 ca tid: 14.45